Hurtownia granitu - polecamy płytki granitowe 
Focus Stones
Konsultacje: 601 251 588

Marmur, Granit, Trawertyn

Płytki, Schody, Kominki - Sprzedaż, Usługi, Serwis
  • Aktualne promocje


Granit

BIANCO NEW CRISTAL

BIANCO NEW CRISTAL

CHINA ROSA PORRINO

CHINA ROSA PORRINO

GRANIT
Granit powstaje pod wpływem wysokiego ciśnienia w głębokich warstwach ziemi, przez co jest jednym z najtwardszych kamieni naturalnych i jest zatem najbardziej odporny na zużycie.
Dlatego też granit używany jest często zarówno jako materiał do blatów kuchennych, oraz jest idealnym materiałem do stosowania na podłogach w miejscach bardzo uczęszczanych.
Jest zaliczany do grupy skał magmowych głębinowych, która zastyga pod powierzchnią ziemi bardzo wolno krystalizując swoje składniki czyli minerały w postaci różnych kryształów. Najważniejszym składnikiem granitu jest ciemna mika i jasno- biało- szary kwarc oraz różowy bądź żółto- szary skalen. Mika należy do minerałów miękkich, występującym w postaci blaszek , natomiast kwarc to z kolei bardzo twardy minerał zaś skalen średnio twardy. Granit przybiera różne kolory zaś jego faktura jest ściśle uzależniona od wielkości ziaren. W Polsce granit spotykamy przeważnie o barwie szarej a małe ilości granitu o kolorze jasno- brązowym. Czasem występuje granit czerwony (przeważnie jest importowany do Polski).
Granit to kamień naturalny, który jest odporny na zarysowania, kwasy i ciepło.
Inne cechy charakterystyczne to bardzo szeroki zakres kolorów i struktur powierzchni do wyboru zarówno w slabach, jak i gotowych wyrobach typu płytki.
Cechą charakterystyczną granitu jest też wysoka odporność na zabrudzenia, spójny charakter i wąskie fugi. Granity występują przede wszystkim w kolorach od jasnoszarego do czarnego, ale zdarzają się też inne barwy.