Silestone : silestoneWarszawa 
Focus Stones
Konsultacje: 601 251 588

Marmur, Granit, Trawertyn

Płytki, Schody, Kominki - Sprzedaż, Usługi, Serwis
  • Aktualne promocje


Silestone

SILESTONE ( kwarco-granit )

Silestone to najwyższej jakości kwarco-granit o parametrach zbliżonych do granitu.

Zastosowanie innowacyjnej technologii łączącej, kamień naturalny wysokiej jakości z odpowiednim spoiwem, wzbogaconym o środek bakteriobójczy, pozwoliło na uzyskanie ekskluzywnego produktu Silestone, mającego szerokie zastosowanie w aranżacji i dekoracji wnętrz. Posiada on wszystkie zalety kamienia naturalnego, jest naturalnie ciężki i naturalnie zimny w dotyku. Charakteryzuje się jednak większą elastycznością i większą odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Silestone jest produktem przemysłowym powstały z kombinacji kwarcu (94%) oraz spoiwa - żywicy poliestrowej o doskonałych właściwościach fizyko-chemicznych. Taki skład pozwala na tworzenie różnorodnych form oraz daje możliwość powielania wzorów i kolorów. Ma to szczególne znaczenie przy planowaniu aranżacji wnętrz - od blatów kuchennych, aż po najbardziej awangardowe projekty obiektów użyteczności publicznej.

Szeroka gama kolorystyczna i niespotykana w naturze głębia koloru wybiega daleko poza możliwości naturalnych kamieni.

Do zastosowania na blaty kuchenne dostępne są płyty Silestone o wymiarach 304 cm x 138 cm i 327 cm x 161 cm w trzech grubościach: 12, 20 i 30 mm.