Focus Stones
Konsultacje: 601 251 588

Marmur, Granit, Trawertyn

Płytki, Schody, Kominki - Sprzedaż, Usługi, Serwis
  • Aktualne promocje


IMPORT KAMIENIA

Mapa

Witamy

Tematem naszej prezentacji jest chęć przedstawienia Państwu głównych kierunków światowego importu kamienia do Polski którym zajmuje się nasza firma.

Kamień naturalny jest tym surowcem , którego w naszym otoczeniu nie brakuje pomimo dużego wydobycia a do tego posiada szereg zalet jako materiał budowlany .

Dzięki niemu możemy uzyskać zaskakujące zmiany barw i struktury. Jego zaletą jest to że jest materiałem w 100% naturalnym co jest teraz modne ponieważ użyty kamień jest surowcem przyjaznym srodowisku nie powodując jego degradacji oraz zanieczyszczeń

Dodatkowo jego atutem jako materiału jest jego długowiecznosć co w porównaniu z materiałami sztucznymi przy zakupie może wydawać się drogie , jednak patrząc przez pryzmat jego utrzymania oraz trwałasci możemy zyskać dużo więcej.


Import kamienia to szereg skomplikowanych procesów: znalezienie odpowiedniego kamienia oraz fabryki, złożenie zamówienia , transfery pieniędzy oraz znalezienie odpowiedniego transportu sprawia większosci z nas wiele trudosci. Dlatego oferta nasza jest skierowana nie tylko dla zakładów kamieniarskich ale także dla odbiorców indywidualnych. Dzięki bogatej sieci kontaktów oraz doswiadczeniu jestesmy w stanie sprostać Państwa oczekiwaniom : szybką realizacje , wysoka jakosc oferowanych materiałów a także zapewnić konkurencyjne ceny . Pond to proces dostawy kamienia oraz jego pózniejszą eksploatacją są objęte gwarancja.

Decydując się na skorzystanie z naszej oferty nie muszą się Państwo martwic o losy zamówienia. Przeprowadzamy proces od "a" do"z" załatwiając wszystkie formalnosci związane z zamówieniem ( załadunki , rozładunki , odprawy, itp.) a każde zamówienie traktujemy indywidualnie.

Dodatkowo jako firma kamieniarska oferujemy Państwu w swojej ofercie także kompleksowe wykonastwo a także zapewniamy pomoc i udzielamy wskazówek związanych z montażem elementów budowlanych.

W skład naszej oferty wchodzą płytki o standardowych wymiarach we wszystkich formach oraz wykończenia powierzchni , duże płyt o gr. 2 i 3 cm a także elementy cięte na wymiar ( pod projekt ).

Głównymi kierunkami naszej działalonsci są takie kraje jak:

-HISZPANIA

-WŁOCHY

-ARMENIA

-BELGIA

-CHINY

-WIETNAM

-BRAZYLIA

-RPA

-INDIE


oraz wiele innych.


HISZPANIA

Największą popularnoscią cieszą się w tym kraju wysokiej jakosci granity ( prawie 25% Półwyspu Iberyjskiego jest pokryte granitem ) oraz niepowtarzalne marmury.

Główne złoża granitu charakteryzują dużą różnorodnoscią odmian.

Ponadto Hiszpania przyczyniła się do powstania nowoczesnych zakładów , wykorzystujących najnowoczesniejszą technologię do obróbki granitu - zakłady korzystające z najnowszego parku maszynowego i nowoczesnych technologi można spotkać tu znacznie czesciej niż gdziekolwiek, a związane jest to z silną konkurencja ze strony Indii oraz Brazylii.

Granity: Azul Noche , Villa Real , Azul Platino, Rosa Porrino , Blanco Alba , Negro Angola , Antique Brown oraz inne.

Marmury: Crema Marfil, Emperador, Nero Marquina, Rosso Alicante ...

GRANITY:

Vila Real Azul Noche Azul Platino Rosa Porrino Blanco Alba Marron Cohiba Negro Angola

MARMURY:

Nero Marquina Emperador Rojo Alicante Crema Marfil

OCHY

Dużą popularnoscią cieszą się tu przede wszystkim wspaniałe antyczne marmury oraz trawertyny: Arabescato, Calacatta, Bianco Carrara, Botticino, Perlato Olimpo , Portoro , Navona, Classico , Noce....

Bianco Carrara c Arabescato Calacatta Brecia Sarda Botticino Bianco Perlino Portoro Travertino Navona Travertino NoceARMENIA


Kraj ten w 90% pokrywa obszar górzysty. Dominują tutaj zarówno bazalty jak i wapienie. Dużą popularnoscią cieszą się tu przede wszystkim Trawertyny charakteryzujące się duża twardoscią oraz nadające wnętrzom niepowtarzalny antyczny charakter , materiał który szczególne uznanie znajduje w gronie architektów oraz projektantów wnętrz.

Trawertyn Royal:

Trawertyn Royal VUP Trawertyn Royal VFP Trawertyn Royal CUB Trawertyn Royal VUB


Trawertyn Royal Trawertyn Royal


INDIE

Jak wszyscy wiemy Indie są w fazie dynamicznego rozwoju gospodarczego w wielu dziedzinach . Rozwój ten nie ominął także branży kamieniarskiej. Importowane kamienie z Indii znane są ze zarówno swojego piękna i twardosci oraz posiadają jedną z największych na swiecie gam kolorystycznych co pozwoliło temu państwu stać się w ostatnich latach jednym z liderów eksportujących wysokiej jakosci kamień naturalny na swiecie. Głównym produktem eksportowym są tu przede wszystkim wspaniałe granity, a także piaskowce , marmury i kwarcyty.

Granity:

Absolut Black Star Galaxy Kashmir White Kashmir Gold Ivory Brown Madura Gold Shivakashi Multicolor Red Tan Brown

BELGIABluestone:

Antico szlifowany na jasoniebiesko szlifowany na ciemnoniebiesko Satino

CHINY

Granity:

Pepperino Dark-G654 Yellow Stone-G682 Galaxy Grey-G603 Maple Red

Bazalt:

Twilight Twilight

BRAZYLIA

Kolejna znaczącą siłą w swiecie pod względem wydobycia i produkcji kamienia naturalnego jest Brazylia. Kraj ten w ostatniej dekadzie poczynił ogromne postępy w, w wyniku inwestycji jakich dokonał tu zagraniczny kapitał . Rezultatem tych inwestycji jest duża grupa zakładów kamieniarskich , zawierających nowoczesne linie technologiczne do obróbki kamienia ( wyrobów gotowych) . Brazylia jest jednym z najbardziej zróżnicowanych geologicznie krajów swiata co pozwala jej na wydobycie prawie każdego rodzaju kamienia: granity, marmury , łupki, wapienie oraz wiele innych, a kamienia o zabarwieniu niebieskim i różnokolorowym są szczególnie cenione na rynku.Wydobywane tutaj kamienie charakteryzują się wysoką jakoscią.

Azul Macuba Azul Bahia Giallo Veneziano Giallo SanFrancisco Juparana California Verde Bahia Verde Ubatuba

WIETNAM

Wapienie:

Asian Blue Antico Asian Blue Szlif Asian Blue Asian Blue szlif

Hurtownia granitu, Hurtownia marmuru