granit

Laminam

marmur Firma LANTANIA istnieje na światowym rynku od ponad 20 lat. Przez wiele lat jej specjaliści, na podstawie badań laboratoryjnych oraz  badań w terenie, opracowywali najwyższej klasy produkty w celu rozwiązania najbardziej osobliwych problemów wynikających z naturalnych wad i ograniczeń fizycznych materiałów. Dzięki temu firma LANTANIA posiada szeroką gamę chemii do niemal wszystkich materiałów, mającą zastosowanie zarówno w przemyśle budowlanym jak i do domowego użytku. Obecnie produkty firmy LANTANIA są wiodącą marką na świecie. 

 

Jak pielęgnować kamień naturalny w łazience?

   spieki kwarcoweWnętrza ozdobione kamieniem naturalnym są współcześnie coraz bardziej modne, a przez to stają się wciąż popularniejsze. Ich pojawienie się w łazience, wiąże się jednak z obowiązkiem regularnej pielęgnacji. Zwłaszcza marmur, ze względu na wapienne elementy, bez właściwej opieki szybko zostanie zniszczony.

  Stosowanie zwyczajnych środków pielęgnacyjnych, których używamy do czyszczenia pozostałych blatów czy płytek nie zdadzą tutaj egzaminu, wręcz przeciwnie, w większości przypadków, zniszczą nasz kamień jeszcze bardziej, przez obecność w nich chociażby chloru czy kwasu. Chcąc zabezpieczyć polerowany marmur przed zaplamieniem czy zniszczeniem niezbędny staje się impregnat lub emulsja. Zabiegi te powinny zostać wykonane kilkukrotnie pod okiem specjalistów. Niezbędne są tutaj odpowiednie dla posiadanego typu kamienia, preparaty, a ich niewłaściwe dobranie również może zaszkodzić powierzchni. Wynikiem impregnacji powinien być stan, w którym kamień nie przyjmował będzie wody, jednocześnie jednak oddychając – wymieniając powietrze i parę wodną. Jeśli chcemy cieszyć się długie lata pięknem kamienia, powinniśmy więc zainwestować w odpowiednią impregnację, by nie wchłaniał brudu. W zależności od używanego preparatu oraz rodzaju kamienia impregnację należy powtarzać co 6-12 miesięcy.

Więcej informacji na naszej stronie  lantania.pl

Zapytaj o cenę  +48 601 251 588 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polish English German Russian Spanish