granit

Laminam

Perla Santana – perła wśród kwarcu

Subtelna gra beży, bieli i szarości zamknięta w wyjątkowo trwałym materiale. Tak prezentuje się nowy kamień w ofercie marki Focus Stones – Perla Santana, czyli kwarc wydobywany w słonecznej Brazylii, w nadmorskim stanie Ceara.

Miejsce wydobywania Perla Santana świetnie oddaje jego charakter. Pozyskiwany w Brazylii, w słonecznym stanie Ceara słynącym z malowniczych plaż, wyróżnia się wyjątkową kolorystyką i użyleniem. Na jego powierzchni można odnaleźć delikatne odcienie beżów, bieli i szarości, które zostały zamknięte w materiale o wytrzymałości stali. Perla Santana dostępny jest już w Polsce.

Perla Santana to kamień naturalny należący do rodziny kwarców. Jest odporny na niskie i wysokie temperatury, plamy, zarysowania oraz wilgoć. Będzie zatem idealnie nadawał się jako blat kuchenny, na którym bez obaw możemy bezpośrednio przygotowywać posiłki czy nawet stawiać gorące naczynia. W łazience będzie stanowił doskonałe wykończenie strefy prysznicowej czy powierzchni nad wanną. Można wykorzystywać go na schodach, posadzkach i ścianach. Kwarc Perla Santana nadaje się nie tylko do wnętrz, lecz także na zewnątrz – jako baza słonecznego tarasu, fontanny czy basenu.

Brazylijski kwarc Perla Santana posiada także niezwykłą właściwość charakterystyczną dla onyksu, czyli przepuszczalność światła. Jego podświetlenie sprawi, że każde wnętrze zyska unikalny charakter oraz nabierze ciepła i przytulności. Dzięki podświetleniu uwidacznia się unikatowa faktura kwarcu, która może stanowić główną ozdobę salonu, łazienki czy kuchennej wyspy.

Kwarc Perla Santana to materiał, którego zaletą oprócz szlachetnego wyglądu i wytrzymałości jest łatwość pielęgnacji, która nie wymaga specjalnych środków i sposobów konserwacji. Dlatego to dobry wybór do wykończenia pomieszczeń o różnych funkcjach, przeznaczeniu, a także – dzięki stonowanej kolorystyce – stylu.

Polish English German Russian Spanish